Vyplatí se prodat byt v původním stavu nebo až po jeho rekonstrukci?

Často se opakující otázka: „Prodat byt v jeho původním až vybydleném stavu a nebo ho prodat až po důkladné rekonstrukci?“ Vyplatí se vůbec investice do rekonstrukce?

Prodat v původním stavu nebo po rekonstrukci?

Velmi pravidelně se potkávám s příběhem prodávajících, kteří zdělili byt po svých rodičích. Dědicové tento byt nějak nevyužijí a nakonec se ho rozhodnou prodat.

To by nakonec nebylo nic tak zvláštního. S bytem mohou nakládat podle svého a prodej je jednou z možností, jak dědictví uzavřít. V tuto chvíli však nastává jedna důležitá a do té doby neřešená otázka, na kterou mnozí z nich neznají správnou odpověď.

Tento byt je totiž v původním a již trochu vybydleném stavu, který rozhodně nevyhovuje dnešním požadavkům. Nakonec takových bytů jsou v nabídce realitních portálů jistě desítky. Minimálně po rychlém průzkumu toho nejnavštěvovanějšího.

Nebude však lepší ten byt nejprve zrekonstruovat než ho nabízet v tomto původní stavu?

Nedostanu za něj pak víc peněz?

Vyplatí se mi do toho investovat statisíce?

Pokusím se ukázat Vám dva pohledy na tuto věc a pak se sami rozhodnete, zda se Vám vyplatí rekonstruovat a nebo ho budete prodávat v původním stavu 😉

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Záleží na konkrétním původním stavu

Hlavně z důvodů, o kterých hovořím ve videu, jsem téměř vždy pro prodej bytu v jeho původním stavu. Pokud tedy není byt natolik vybydlený, že by se zájemce ve dveřích zhrozil a prchal pryč až by se za ním prášilo.

Téměř nikdy se Vám totiž investice do rekonstrukce nevrátí v její plné výši. Neexistuje totiž rovnice:

předchozí cena bytu + náklady rekonstrukce = nová cena bytu

Navíc trefit přesný vkus někoho, koho ani neznáte, je téměř neřešitelný úkol. A zákon schválnosti platí v tomto případě téměř dokonale.

A moje zkušenost je taková, že zájemce už při prohlídce bytu přemýšlí o tom, jak by byt rekonstruoval, co by na něm upravil, změnil.. a nepřemýšlí nad ostatními pro něj v tu chvíli nepodstatnými věcmi. A to může být velká výhoda na Vaší straně. Nemyslíte? 😉

Často se svými klienty řešíme při online konzultacích tuto otázku, zda prodat jejich byt v původním stavu a nebo se vyplatí jeho rekonstrukce. Záleží na konkrétní situaci a na konkrétním bytě. Pokud se chcete poradit také Vy, zda se vyplatí rekonstrukce právě Vašeho bytu, objednejte si termín své vlastní online konzultace >

Již 8 rokem zjednodušuje lidem život při prodeji nemovitosti, aby prodali RYCHLE, BEZPEČNĚ a za co NEJVYŠŠÍ cenu. Své rady publikuje zdarma na blogu, je autorem několika eBooků, které pomáhají prodávajícím zorientovat se na realitním trhu. Je zakladatelem a autorem prvního online kurzu pro samoprodejce, kteří z osobních důvodů nechtějí pro prodej své nemovitosti využít služeb realitních kanceláří. Jako první realitní makléř v České republice poskytuje svoje rady prodávajícím formou online konzultací a pomáhá jim, aby prodali rychle, za co nejvyšší cenu a hlavně bezpečně.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů