LIST VLASTNICTVÍ – k čemu slouží a jak ho můžete rychle získat?

List vlastnictví

List vlastnictví je základní listinou při prodeji nemovitosti. Proč je tak důležitý a jak ho můžete mít za pár minut z pohodlí domova?

List vlastnictví je technický průkaz nemovitosti

Pokud prodáváte auto, bude chtít nový majitel jeho technický průkaz. A podobné je to při prodeji nemovitosti. Tehcnickým průkazem domu, chalupy, bytu či pozemku je v takovém případě list vlastnictví.

List vlastnictví dokládá Vaše právo nakládat s nemovitostí, protože Vás potvrzuje jako jejího majitele.

Na listu vlastnictví jsou také zapsány všechny důležité informace o právním stavu nemovitosti. Jako například případná omezení vlastnického práva v podobě zástavního práva, věcného břemena apod.

Pro zájemce je list vlastnictví důležitý z toho pohledu, aby přesně věděl, co při koupi Vaší nemovitosti očekávat.

Jak se orientovat v listu vlastnictví

  • Oddíl A – informace o vlastníkovi či vlastnících
  • Oddíl B – věcná práva, která jsou ve prospěch nemovitosti
  • Oddíl C – věcná práva omezující nemovitost (např. zástavní právo)
  • Oddíl D – slouží pro různé poznámky, plomby či upozornění
  • Oddíl E – nabývací tituly, na jakém základě vzniklo vlastnické právo
  • Oddíl F – zde se uvádí bonitovaná půdně ekologická jednotka (výhradně u pozemků)

Dále v listu vlastnictví najdete do jakého katastrálního území přesně nemovitost spadá a který katastrální úřad všechny informace o nemovitosti spravuje.

List vlastnictví

Jak získat list vlastnictví z pohodlí domova

List vlastnictví Vám vydají na každém kontaktní místě označeného jako CzechPoint, kde stačí předložit katastrální území a číslo listu vlastnictví.

Pokud nechcete nikam chodit a vystát si frontu na úřadě, buďte v klidu doma. Stačí si otevřít počítač, najet na tento odkaz a najít si příslušný list vlastnictví. Pak si ho objednáte v pdf podobě a po zaplacení uvedené částky si ho můžete pohodlně vytisknout.

Konkrétní postup najdete ve videu výše.

Když mě osloví klient, abych mu pomohl s prodejem jeho nemovitosti, prvním důležitým dokumentem je pro mě právě list vlastnictví. Jenom na základě tohoto dokumentu můžu klientovi připravit konkrétní plán prodeje jeho nemovitosti.

Pokud chcete také Vy prodat svůj dům či byt rychle, bezpečně a za co nejvyšší cenu, už dnes ani nikam nemusíte. Využijte k prodeji tento nový unikátní způsob >

Již 8 rokem zjednodušuje lidem život při prodeji nemovitosti, aby prodali RYCHLE, BEZPEČNĚ a za co NEJVYŠŠÍ cenu. Své rady publikuje zdarma na blogu, je autorem několika eBooků, které pomáhají prodávajícím zorientovat se na realitním trhu. Je zakladatelem a autorem prvního online kurzu pro samoprodejce, kteří z osobních důvodů nechtějí pro prodej své nemovitosti využít služeb realitních kanceláří. Jako první realitní makléř v České republice poskytuje svoje rady prodávajícím formou online konzultací a pomáhá jim, aby prodali rychle, za co nejvyšší cenu a hlavně bezpečně.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů